Požární ochrana

Vychází ze zákona č. 133/1973Sb., o požární ochraně a vyhlášky č. 246/2001 Sb., o požární prevenci.

    Další důležitou věc, kterou byste měli vědět jsou příčiny vzniku požáru. Nejčastějšími příčinami vzniku požáru jsou technické závady, el. spotřebiče, zastaralá elektrická instalace, nedbalost atd. Pak už nezbývá nic jiného než být dobře pojištěni pro tento případ. Zde, ale POZOR i v případě, že jste pojištěni nemusí pojišťovny zaplatit škodu způsobenou požárem. To platí v případě pokud byste neměli řádně zabezpečeno BOZP a PO.

Školení v požární ochraně 

Zaměstnanci jsou seznámeni s komplexní problematikou vyžadující Vyhláška č. 246/20001 Sb., o požární prevenci, a to jak se zachovat při vzniku požáru, doporučení, osvětlit hrozby při požáru, ukázky správného hašení s názorným vysvětlením, systém bezpečné evakuace a další.

Odborné přípravy požárních hlídek 

Požární hlídky se řídí Vyhláškou 246/2001 Sb., o požární prevenci, stanovují se před zahájením činností se zvýšeným nebo s vysokým požárním nebezpečím. Úkolem preventivní požární hlídky je dohlížet na dodržování předpisů o požární ochraně a v případě vzniku požáru provést nutná opatření k záchraně ohrožených osob (bezpečná evakuace), přivolat jednotku požární ochrany, snažit se uhasit nebo zamezit šíření požáru. 

Kontrolní činnosti v objektech

Kontrolní činnost je zaměřena na kontrolu stavu a odchylky skutečného stavu od legislativního požadavku. Znamená fyzickou kontrolu podniku a nalezení způsobu řešení nedostatků.

Audit v BOZP  a PO

Vstupní kontrola zaměřená na fyzickou kontrolu stavu podniku a odchylek od legislativních požadavků, kontrola potřebných dokumentů stanovených legislativou, jejich věcnou správnost a aktuálnost.

 

Zpracování dokumentů PO (Začlenění dle požárního nebezpečí, požární poplachové směrnice, evakuační plánky, požární řády atd.)

Podle typu, umístění podniku, zaměření činnosti, počtu zaměstnanců a požárního nebezpeční se zpracovávají jednotlivé dokumenty, aby byly co nejpřesnější a nejvýstižnější při použítí v praxi.

Revize elektrických spotřebičů a pohyblivých elektrických přívodů

Měření jednotlivých elekttrických spotřebičů předepsanými metodami. Kontrola odporů, funkčnosti spotřebiče a vhodnost dalšího používání. Stanovení četnosti a lhůty revizí podle prostředí nebo druhu prostoru se zvýšeným rizikem ohrožení osob.

Hasicí přístroje 

Provádí se fyzická kontrola provozuschopnosti, měříní správnosti manometru, neporušenost hadice a spouštěcí armatury, opravy, opětovné plnění a prodej

Hydranty 

Provádí se fyzická kontorola provozuschopnosti, tlaková zkoušky a průtok vody dle legislativních požadavků, provádíme opravy hydrantů.

Požární dveře

Provádíme fyzickou kontrolu a údržba dveří.

Požární klapky

Provádíme pravidelné kontroly a drobné opravy.

Ucpávky 

Provádíme pravidelné kontroly, opravy a montáž. 

Nouzové osvětlení 

Kontroly funkčnosti, údržba a drobné opravy